Získáte přístup do zkušební verze a firemní administrace Seduo – na 21 dní zdarma a bez závazků. Rádi vám ho také individuálně představíme a poradíme, jak z něho vytěžit maximum. Můžete nám napsat nebo rovnou zavolat.
Syndrom vyhoření a jak mu předcházet
NejprodávanějšíKurzem provází Cyril Höschl
Že se blíží vyhoření, nejdřív nemusíte vůbec poznat. Děláte jen to, co jste vždycky byli zvyklí. Pracujete na 150 procent. Od rána do večera. A protože práci dáváte vše, nevnímáte ani zoufalá volání vašeho těla. Rozpoznejte vyhoření a zastavte ho včas. Celý popisek
Stres a neustálý tlak na výkon v práci, ale i doma. Strach ze selhání a z toho, že již nebudu schopen dostát požadavkům okolí. To jsou některé z faktorů, které vedou u mnoha dříve výkonných a schopných lidí k tomu, že se cítí náhle slabí, frustrovaní a zcela vyčerpaní. Pokud nás naše pracovní povinnosti vyčerpávají a tato situace trvá týdny, měsíce, či dokonce léta, můžeme nakonec dosáhnout zlomového bodu a podlehnout syndromu vyhoření.
Kurz popisuje anatomii vzniku syndromu vyhoření, rizikové faktory i to, jak se tomu všemu bránit.
V kurzu se dozvíte:
- Jak funguje stres a jak se se podílí na vzniku syndromu vyhoření.
- Co je naučená bezmocnost a jak se projevuje v našem životě.
- Co je deprese, jak se projevuje a jak se léčí.
- Proč je důležité to, jak v životě vnímáme a čteme věci okolo nás.
- Jaké poznat, že se blíží syndrom vyhoření a jaké jsou jeho projevy.
- Tipy a doporučení, jak se syndromu vyhoření bránit a jak mu předcházet.
psychiatr a vysokoškolský pedagog
Cyril Höschl je psychiatr, výzkumník, popularizátor vědy a vysokoškolský pedagog. Po sametové revoluci byl prvním svobodně zvoleným děkanem 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1990–1997). Od r. 1990 byl přednostou Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. LF UK v Praze (do r.2020) a ředitelem Psychiatrického centra Praha, jež se od roku 2015 transformovalo v Národní ústav duševního zdraví v Klecanech (do r.2021). V letech 2007 – 2008 byl prezidentem Evropské psychiatrické asociace (EPA) a 2008 – 2009 prezidentem Federace evropských lékařských akademií (FEAM). Působil také jako viceprezident Evropské školy klinického výzkumu ve Vídni a v r.2008 získal ocenění Česká hlava.
95 %
Hodnocení přidávají pouze studenti s ověřeným účtem
Velice poučné a zajímavé. Děkuji.
Jsem vděčná, že mohu čerpat a růst z Vašich znalostí a zkušeností, děkuji Vám.
Přestože se jednalo o složité téma, lektor ho předal velmi srozumitelně a pochopitelně, považuji ho za přínosný.